Освітній проєкт "Стипендіат"

Річний планНовини

Освітній проєкт “Стипендіат” (з 1998 р.) – фінансова підтримка освітніх програм та наставництво, шляхом проведення семінарів та тренінгів з життєвих навичок.

Наша відбіркова комісія визначає учасників табору, яким буде надано стипендію, на основі їхніх лідерських якостей, досягнень у навчанні та на позакласних заходах і їхньої відданості позитивному способу життя. Протягом участі в програмі, стипендіати щорічно відвідують літні та зимові табори Help Us Help The Children, а також беруть на себе роль наставників для дітей молодшого віку зі схожими життєвими обставинами.

Метою проекту є надання можливості продовжувати навчання у вищих навчальних закладах України обдарованим та талановитим дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківської опіки, шляхом подолання проблем, які є характерні для цієї категорії дітей, а саме: низький загальний рівень освіти в школах- інтернатах, відсутність стимулювання до отримання вищої освіти, відсутність можливості навчання в столичних вузах, психологічні проблеми випускників шкіл-інтернатів, низький рівень та затримки з виплатою соціальних допомог, гарантованих державою, що ставить дітей-сиріт на межу виживання. Також, після анексії Криму з боку Російської Федерації та подальшого вторгнення на Схід України, діяльність проєкту була розширена для підтримки дітей, які мали статус напівсироти під час війни, дітей відважних військовослужбовців і жінок, які були демобілізовані і намагаються повернутися до нормального життя.

Проблематика: одна з найпоширеніших проблем, що постає, пов’язана з дітьми-сиротами, які після закінчення шкіл виходять з інтернатів та можуть стати або соціально-корисною частиною населення, або кримінальною. На жаль, статистичні дані підтверджують, що переважна більшість дітей-сиріт підлягає впливу кримінальної частини суспільства. Складність соціалізації та адаптації в суспільстві, не спроможність у правовому полі вирішувати питання харчування, одягу, медикаментів та лікування, успішного навчання, раціонального використання коштів тощо.

Актуальність: Результатом співпраці з 200 сирітськими установами, в яких перебувають тисячі дітей-сиріт, виявлено проблему соціальної адаптації дітей в громадському суспільстві. Особливо гострою ця проблема постає після закінчення шкіл-інтернатів. Переважна більшість дітей-сиріт, які вступили у навчальні заклади не в змозі продовжувати навчання за конкретних причин і в більшості ці проблеми є фінансові. Реалізація освітнього проєкту “Стипендіат”, з 1998 року показала можливості фонду розпочати конкретну допомогу дітям-сиротам в отриманні вищої освіти та подальшої роботи за фахом, шляхом надання цільової матеріальної допомоги у вигляді щомісячної стипендії.

Перейти на щорічну програму проєкту:

HELP US HELP UA SCHOLARSHIP PROGRAM
“Стипендіат 2021-2022”
діюча програма
452
HELP US HELP UA SCHOLARSHIP PROGRAM
“Стипендіат 2020-2021”
програма завершена
HELP US HELP UA SCHOLARSHIP PROGRAM
“Стипендіат 2021-2022”
діюча програма
452
HELP US HELP UA SCHOLARSHIP PROGRAM
“Стипендіат 2020-2021”
програма завершена

Асоціація випускників проєкту "Стипендіат" Help Us Help

Якщо ти випускник Освітнього проєкту “Стипендіат”, то заповни цю форму: