Психологічна підтримка дітей сімей ВПО (ПСВПО)

Новини ПСВПО

Від початку активної фази війни Фонд розширив проєкт “Mental Health Hub”, щоб надавати психологічну підтримку не лише нашим Стипендіатам, а й дітям сімей внутрішньо переміщених осіб (ВПО), зокрема тим, які безпосередньо постраждали від війни: були свідками бомбардувань, обстрілів, насильства та жорстокості, змушені були покинути свої постійні місця проживання та зараз перебувають у стані невизначеності, тривоги за життя, не тільки свого, а й своїх близьких і рідних.

Робота психологів відбувається як в індивідуальному, так і в груповому форматах, орієнтуючись на конкретні запити. Роботою офлайн цей проєкт охоплює різні регіони нашої країни: Івано-Франківську, Львівську, Волинську, Дніпропетровську, Київську, Закарпатську, Хмельницьку, . Разом з тим проводяться заняття з волонтерами, вихователями, зокрема тими, що працюють у центрах/установах, де перебувають внутрішньо переміщені особи.

РІЧНІ ПРОГРАМИ:
Психологічна підтримка дітей сімей ВПО у 2023 році

Дата проведення: 22.02.2023 – 31.12.2023 року
Місце проведення: Безпечні місця, що обладнані для роботи психолога з дітьми та їх рідними у таких областях України: Івано-Франківська, Львівська, Дніпропетровська, Закарпатська, Хмельницька
Назва: “Mental Health Hub”/”Ментальне здоров’я навиліт”

Мінімальна кількість унікальних цільових бенефіціарів: 560 дітей
Мінімальна кількість індивідуальних консультацій: 3200
Мінімальна кількість заходів: 40 івентів

Цільова аудиторія (заклади, установи тощо): Центри для сімей ВПО, Інклюзивно-ресурсні центри, Навчально-реабілітаційні центри, Центри психічного здоров’я та реабілітації, на базі Благодійних та Громадських організацій що надають прихисток та опукуються сім’ями з дітьми які мають статус ВПО та проживають на підконтрольній Україні території.

Актуальність: Діти, які пережити травмуючий досвід внаслідок воєнних подій, самі собі допомогати не вміють, тому потрібна допомога фахівця (психолога) який буде формувати навички адаптації до нових умов життя, саморегуляції та самодопомоги (наприклад, за допомогою програми «Діти та війна»). Психологічна допомога необхідна для запобігання розвитку (ПТСР) у дітей, які пережили стресову подію або надзвичайно загрозливу чи катастрофічну ситуацію (нетривалу або тривалу). Також необхідна психологічна підтримка для адаптації внутрішньо переміщених дітей до нової школи. Допомогти дитині інтегруватися в новий колектив, включити її в освітній процес, зменшити рівень стресу – одна з найважливіших задач психолога.

Мета проєкту: Надання психологічної підтримки дітям сімей ВПО, запобігання у них розвитку ПТСР, стабілізація їх психоемоційного стану, допомога у  віднаходження їх внутрішніх ресурсів та в інтеграції на новому місці. Формування навички до адаптації нових умов життя та набування нових  навичок саморегуляції та самодопомоги. Зниження тривожності та вміння диференціювати свої емоції і виражати їх. Відновлення соціальних зв’язків та знаходження опори “тут і тепер”. Отримані знання для батьків дадуть змогу краще розуміти своїх дітей. Створення алгоритму дій для налагодження психоемоційного стану всіх членів сім’ї.

Перелік закладів, на базі яких реалізується проєкт:

  1. м. Стрий – центри для ВПО;
  2. м. Дніпро – центр для ВПО, Благодійна організація «Добро на Амурі»;
  3. м. Львів – Інклюзивно-ресурсний центр на базі Навчально-реабілітаційного центру «Джерело» та хаб для ВПО від церкви Воздвиження Хреста;
  4. м. Новий Розділ – Місця компактного проживання (МКП), на базі 3-х гуртожитків;
  5. м. Кривий Ріг – ГО «Фонд об’єднаних сердець» підтримка родин ВПО;
  6. м. Львів – Місця компактного проживання (МКП), притулок для сімей ВПО;
  7. м. Івано-Франківськ – Студентський простір «Paragraf»;
  8. м. Кам’янець-Подільський – Центр допомоги сім’ям ВПО;
  9. м. Ужгород – Центр для ВПО, гуртожиток УжНУ.